Możesz żyć naprawdę

         

Projekt został dofinansowany ze środków własnych budżetu Województwa Świętokrzyskiego.

W naszej szkole obył się cykl spotkań ze specjalistami z zakresu profilaktyki uzależnień. W zajęciach brali udział uczniowie Erbla, ich opiekunowie oraz pracownicy szkoły.  

Uczniowie mieli okazję spotkać się z prawnikiem, który przedstawił prawne konsekwencje cyberprzemocy. Na zajęciach z funkcjonariuszem Policji młodzież dowiedziała się w jaki sposób mogą reagować na przemoc w Internecie oraz jakie kroki podjąć, jeśli staną się jej ofiarami.  

Nauczyciele uczestniczyli w wykładzie "Uczeń uzależniony od mediów", w trakcie którego zostali przeszkoleni w zakresie rozpoznawania symptomów uzależnienia od mediów wśród uczniów oraz otrzymali wskazówki w jaki sposób prowadzić zajęcia z uczniami dotyczące profilaktyki uzależnień. 

Rodzice oraz opiekunowie prawni naszych uczniów w ramach projektu mogli skorzystać z warsztatów dotyczących cyberprzemocy, prowadzonych przez prawnika oraz funkcjonariusza Policji, jak również wziąć udział w zajęciach poruszających temat uzależnienia od mediów społecznościowych i Internetu.