I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej
"80 lat dobrej szkoły" PDF Drukuj
Wpisał Administrator   
Wtorek, 09. Listopad 2010 21:32

I Liceum Ogólnokształcące to długoletnia tradycja nauczania. Szkoła stanowi ważny fragment życia wielu pokoleń. Poniżej przedstawiamy Państwu informację o kadrze nauczycielskiej, która kształciła młodzież naszego miasta i regionu w przeciągu ostatnich osiemdziesięciu lat. Wierzymy, że wraz z lekturą listy oraz historii szkoły wrócą wspomnienia z młodzieńczych lat okraszone przeżyciami doznanymi właśnie w  I LO.

Nauczyciele*

Adamus Marian (1981 - 1984) wychowanie fizyczne
Agdan Irena (1955 - 1956) chemia
Anyż - Jasińska Zofia (1964 - 1966) wychowanie fizyczne
Arak Halina (1974 - 2002) wychowanie fizyczne

Bandała Witold (1968 - 1972) chemia
Barszcz Józef (1950 - 1956) matematyka
Bartosz - Dąbrowska Wanda (1970 - 1973) język rosyjski
Bednarczyk Helena (1973 - 1975) matematyka
Bentkowska Bożena (1999 - 2001) elementy prawa
Białek Małgorzata (1981 - ) chemia
Białek Wojciech (1999 - 2001) geografia
Białkowska Halina (1968 - 1971) chemia
o. Bielski Sebastian (2003 - ) religia
Bilska Otylia (1952 - 1985) biologia
Bodulska Joanna (1972 - 1979) matematyka
Bondera Edward (1956 - 1957) matematyka
Boruń Danuta (1981 - 1995) historia
Brzozowska Małgorzata (1997 - 2001) fizyka
Bury Jolanta (1998 - ) matematyka

Ceglińska Halina (1976 - 1979) biologia
Chądzyńska Barbara (1978 - 1982) pedagog
Chojnacki Krzysztof (1997 - 1998) język angielski
Chyb Zbigniew (1956 - 1962) biologia
(1972 - 1971) biologia
Chyb Wiesława (1977 - 1991) geografia
Ciochoń Halina (1974 - 1978) przysposobienie obronne
o. Ciemięga Wiesław (1999 - 2001) religia
Cieślik Weronika (1956 - 1984) matematyka
Cudzich Władysław (1956 - 1962) język łaciński
Cukrowski Mieczysław (1952 - 1982) przysposobienie obronne,
wychowanie fizyczne
Czajkowska Małgorzata (2002 - 2004) język polski
Czerczak Wacław (1958 - 1984) matematyka
Czerwińska Zdzisława (1966 - 1990) język rosyjski

Depkowska Agata (1991 - 1997) biologia
Domagalski Kazimierz (1979 - 1985) przysposobienie obronne,
geografia
Drozd Janusz (1995 - 2005) przysposobienie obronne, wychowanie fizyczne
Dworska Emilia (2001 - ) język angielski
Dworski Kazimierz (1975 - 1987) biologia

Erbel Józef (1950 - 1972) chemia
Erbel Stanisława (1958 - 1967) gospodarstwo domowe

Fall Hugon (1964 - 1975) wychowanie techniczne
Fijał Ewa (1967 - 1969) wychowanie muzyczne
Frączkiewicz Robert (2002 - ) wychowanie fizyczne

Galanciak Urszula (1970 - 1974) język niemiecki
Gałuszka Antonina (1952 - 1982) język polski
Gałuszka Jerzy (1973 - 1984) wychowanie techniczne
Garwacki Jan (1973 - 1978) wychowanie fizyczne
Gawroński Stanisław (1956 - 1957) język angielski
Grabowski Tadeusz (1959 - 1961) fizyka
Gospodarczyk Tomasz (2004 - ) wychowanie fizyczne
Gruszczyńska Małgorzata (1998 - ) geografia
Grygiel Danuta (1976 - 2005) matematyka
Gruszka Barbara (1976 - 1977) język rosyjski
o. Gut Grzegorz (1997 - 2000) religia
Guzowska Ryszarda (1995 - ) język niemiecki

Harabin Zdzisław (1950 - 1954) chemia
Hryckowian Jolanta (1970 - 1973) wychowanie plastyczne
Jagiełło Katarzyna (2003 - 2004) biblioteka
Jaksa Maria (1953 - 1985) język polski
Jaksa Tadeusz (1953 - 1968) historia
Jarzębińska Melania (1955 - 1981) język angielski
Jarzyna Eugeniusz (1956 - 1964) historia
Jeżewska - Raczek Krystyna (1967 - 2004) język angielski
Jesionek Eliza (1999 - ) język angielski
Jędrys Michał (2001 - 2002) informatyka
Jurek Maria (1973 - 1976) matematyka

Kania Ryszard (1977 - 1979) język angielski
Kałdowski Tadeusz (1967 - 1969) wychowanie muzyczne
Kapczyński Jan (1965 - 1972) fizyka
Kasprzyk Kamil (2000 - 2001) historia
Kasprzyk Marek (2001 - 2002) język angielski
Kazanowski Andrzej (1996 - 1997) wiedza o społeczeństwie
Kąkol Elżbieta (1966 - 1982) wychowanie fizyczne
Kąkol Henryk (1962 - 1976) matematyka
Kępa Andrzej (1962 - 1963) chemia
Kilian Grzegorz (1998 -2000) matematyka
o. Klimecki Marek (1998 - 2003) religia
Knap - Sudi Elżbieta (1983 - ) język łaciński, podstawy
przedsiębiorczości
o. Kołodziejski Rafał (2005 - ) religia
Kondyjowska Maria (1956 - 1966) geografia
Koniusz Maria (1979 - 1980) język angielski
Korzeniowska Katarzyna (1974 - 1976) biblioteka
Kowalik Krystyna (1968 - 1997) język niemiecki
Kowalska Jolanta (1973 - 1976) historia
Kotula Henryk (1958 - 1956) wychowanie techniczne
Kocwa - Kozela Irena (1954 - 1956) fizyka
Kozera Czesława (1996 - 1997) biologia
Kozłowska Danuta (1981 - 1987) wychowanie fizyczne
Krężel Edward (1970 - 1973) zajęcia techniczne
Król Jan (1956 - 1970) zajęcia techniczne
Krystek Wacław (1987 - 1990) zajęcia techniczne
Kubicka - Włodarczyk Danuta (1980 - 1996) język polski
Kucharski Klemens (1950 - 1968) chór szkolny
Kumalski Marek (1988 - ) wychowanie fizyczne
Kurowska - Nowak Dorota (1985 -1996) przysposobienie obronne
Kurek Tadeusz (1958 -1965) wychowanie plastyczne
Kuźniar Anna (1950 - 1967) język rosyjski
Kwiatkowska Danuta (1969 - 1982) wychowanie plastyczne

Lato Janina (1954 - 1990) język rosyjski
Lasota Joanna (1979 - 1980) fizyka
Latos Stefan (1968 - 1970) wychowanie techniczne
Lech - Derlatka Małgorzata (1990 - 2003) chemia
Lewandowska Izabela (1986 - 1987) elementy prawa
Lewandowska Krystyna (1963 - 1964) gospodarstwo domowe
Lewandowski Piotr (1983 - ) fizyka
Ludew Joanna (1988 - ) język angielski

Łaczkowski Janusz (1973 - 1983) fizyka
Łakomiec Dorota (1990 - 1996) język rosyjski

Mac Krystyna (1987 - ) biologia
Mac Gustaw (1991 - ) geografia
Macheta Zofia (1962 - 1966) matematyka
Magiera Stanisław (1990 - ) matematyka
Magiera Magdalena (1996 - ) chemia
Malczyk Mieczysław (1980 - ) matematyka
Mańkowski Andrzej (1974 - 1980) wychowanie muzyczne
Materek Elżbieta (1981 - ) język angielski
Michnowska Irmina (1996 - ) język niemiecki
Minkacz Grzegorz (1964 - 1968) język rosyjski
Misztal - Przywała Sabina (1972 - 1982) fizyka
Młynarczyk Aleksander (1961 - 1962) matematyka
Młynarczyk Wiesława (1997 - 2001) język polski
Młudzik Wojciech (1950 - 1958) matematyka
Murdzek Jan (1967 - 1975) język angielski

Naumiuk Jan (1956) historia
Nikodem Zofia (2003 - 2004) biblioteka
o. Nita Sławomir (2000 -2005) religia
Nowak Józef (1992 - 2003) historia
Nurzyńska Anna (2000 - 2001) język polski

Ochab Teresa (1964 -1967) język angielski
Ochocka Agnieszka (1998 -1999) język niemiecki
Ochocki Jacek (1999 - 2004) język niemiecki
Olechnowicz Maria ( 1973 - 1983) matematyka
Orłowski Edward (1972 - ) język rosyjski
Orłowska Jadwiga (1977 - ) matematyka
Otwinowski Andrzej (2004 - 2005) przysposobienie obronne

Pałka Ewa (1950 - 1975) geografia
Paszkiel Zofia (1973 - 1979) pedagog
Pastuszka Anna (1987 - 1988) wychowanie plastyczne
o. Piórkowski Grzegorz (1999 - 2001) religia
Pocheć Jadwiga (1961 - 1995) język polski
Powroźnik Ignacy (1985 - 1990) wychowanie techniczne
Przygoda Lidia (1971 - 1980) fizyka
Przęzak Helena (1960 - 1961) język polski
Przykowska Janina (1966 - 1967) krój i szycie

Rakowska Teresa (1962 - 1963) biblioteka
Rell Józef (1972) historia
Rell Maria (1989 - 1990) język polski
Romański Adam (1960 - 1963) geografia
Romaniuk Maria (1963 - 1964) fizyka
Rotter-Jędrychowska Magdalena (1979 - 1982) chemia
Rozwadowski Tomasz (1999 - 2000) fizyka
Rżanek Andrzej (1967 - 1968) plastyka
Rudnicka Teresa (1985 - 2004) wychowanie fizyczne
Rutka Cecylia (1950 - 1964) wychowanie fizyczne

Sadza Magdalena (1979 - ) fizyka
Sanecka Krystyna (1979 - 1998) fizyka
Saracen Wacław (1971 - 2002) historia
Sieczko Barbara (1958 - 1965) język niemiecki
Sieniawska - Tusznio Magdalena (1987 - ) język polski
Siudek Sławomir (2002 - ) historia , wiedza o
społeczeństwie
Sokulska Ewa (1974 - 1975) biologia
Sobutka - Gibaszewska Grażyna (1973 - 1975) język rosyjski
(1981 - 1983) język rosyjski
Stachulec Kazimierz (1970 - 1972) fizyka
Stańko Józef (1964 - 1967) matematyka
Staśkowiak Andrzej (1984 - ) biologia
Stasiorowska Grażyna (1999 - ) religia
Stępień Bronisław (1950 - 1971) fizyka
Stojecka - Hanc Marta (1994 - ) język polski
Stopa Małgorzata (2005 - ) matematyka
Stradowski Tadeusz (1951 - 1958) wychowanie techniczne
Strzelec Renata (1992 - ) biblioteka
Studniarz Józefa (1952 - 1953) historia
Szadzińska Alina (1955 - 1961) język rosyjski
Szadziński Stanisław (1955 - 1961) fizyka
Szczerba Edyta (1997 - 2006) informatyka
Szypa Lech (1987 - 1992) geografia
Szurkowski Bolesław (1952 - 1953) fizyka
Szwed Katarzyna (1994 - ) język polski

Ślusarek Stanisław (1953 - 1983) geografia
Świdunowicz Andrzej (2002 - 2003) wychowanie fizyczne

Tokarzewski Eugeniusz (1974 - 2001) kierownik internatu,
pedagog
Trzebińska Agnieszka (1988 - ) język polski
Tutak Elżbieta (1997 - ) biologia

Wątek Jolanta (1972 - 1973) biologia
Wierzbowicz Grzegorz (1998 - ) wychowanie fizyczne
Wikło Alicja (1995 - ) wychowanie plastyczne,
pedagog
Wikło Alicja Barbara (2002 - 2003) wiedza o kulturze
Winnicki Juliusz (1964 - 1968) zajęcia techniczne
Wilczek Janusz (1967 - 1970) zajęcia techniczne
o. Wiraszka Eugeniusz (1990 - 1996) religia
Wiśniewski Jerzy (1993 - 1995) wychowanie plastyczne
Włodarczyk Andrzej (1991 - ) wychowanie techniczne,
informatyka
Włodarczyk Jerzy (1978 - 1991) chemia
Wojasiewicz Maria (1991 - ) język francuski
Wojciechowska Aleksandra (1966 - 1967) gospodarstwo domowe
Wojciechowska Lidia (1998 - ) fizyka, przysposobienie
obronne
Wojewoda Tadeusz (1998 - ) historia, wiedza o
społeczeństwie
Wójcicka Zofia (1966 - 2002) historia
Wójcik Dagmara (2005 - ) język angielski
Wrzałko Krystyna (1969 - 1978) chemia
Wudarczyk Stanisława (1971 - 1983) chemia

Zabiegło Magdalena (2002 - ) historia, wiedza o społeczeństwie
o. Zachariasz Leszek (1990 - 1996) religia
Zarzycka Janina (1962 - 1990) język polski
Zegadło Urszula (1965 - 1968) biblioteka
Zborowski Andrzej (1972 - 1974) przysposobienie obronne
Zbroja Maria (1975 - 1996) biblioteka
Zbyrad Jan (1958 - 1968) chemia
Zych Beata (2000 - ) język polski

Żak Joanna (2004 - 2005) matematyka
Żebrowski Zdzisław (1980 - 1997) język niemiecki, angielski

 

* Listę opracowano na podstawie monografii: 80 lat dobrej szkoły
Uzupełnienia listy stanowią zapisy dotyczące:

  1. nauczycieli nieuwzględnionych w/w publikacji,
  2. nauczanych przez nich przedmiotów.

Za wynikłe błędy zainteresowanych bardzo przepraszamy.

LAST_UPDATED2
 
Slideshow by phatfusion
Design by Next Level Design Lizenztyp CC

-:)Yeti-Kolos(:-