I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej
Akcja zbierania prezentów dla chorych dzieci PDF Drukuj

25488227 1490347837707511 7423972440173446772 oCytat „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym się dzieli z innymi” przyświecał młodzieży I Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego w Skarżysku-Kam. podczas organizowania akcji zbierania prezentów dla chorych dzieci przebywających na oddziale onkologii i hematologii Świętokrzyskiego Centrum Onkologii w Kielcach.

Akcja trwała zaledwie tydzień, a mimo to dzięki hojności uczniów Erbla i ich rodziców udało się zebrać prezenty, których ilość przerosła oczekiwania organizatorów. 13 grudnia 2017r 18 uczniów – reprezentantów każdej klasy odwiedziło małych pacjentów. Młodzież przekazała prezenty oraz śpiewała kolędy z maluchami i ich rodzicami, układała puzzle i kolorowała książeczki. Radości i wzruszeń było mnóstwo. Bogatsi w doświadczenia i poruszeni cierpieniem dzieci uczniowie naszej szkoły postanowili częściej odwiedzać chore dzieci, aby choć odrobinę umilić im czas i odciągnąć myśli od choroby.

Dyrekcja szkoły i organizatorzy dziękują wszystkim darczyńcom tj. uczniom i rodzicom ILO oraz osobom nie związanym ze szkołą, a których akcja poruszyła i którzy wiedzą jak dużo znaczą takie gesty dla chorych dzieci.

 
Slideshow by phatfusion
Design by Next Level Design Lizenztyp CC

-:)Yeti-Kolos(:-