I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej
Witamy serdecznie
VI Prawniczy Konkurs Krasomówczy PDF Drukuj Email

223 listopada nasi uczniowie wzięli udział w VI Prawniczym Konkursie Krasomówczym organizowanym przez Wyższą Szkołę Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach pod opieką p. Agnieszki Marczewskiej. Zadaniem uczniów było przygotowanie mowy oskarżyciela i obrońcy w sprawie sądowej dotyczącej ochrony wizerunku.

Więcej…
 
Spotkanie edukacyjne pt. „Kobieta ma głos’’ PDF Drukuj Email


1

W ramach obchodów jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie klasy IC odwiedzili miejską bibliotekę przy ul.Towarowej, gdzie odbyło się spotkanie edukacyjne pt. „Kobieta ma głos’’ wzbogacone prezentacją multimedialną.
 
Sobotnie zajęcia dla maturzystów PDF Drukuj Email


16To kolejna już sobota intensywnej nauki w Erblu. Dziś maturzyści pod okiem pani Małgorzaty Gruszczyńskiej i pani Jolanty Bury pilnie powtarzali materiał do matury z geografii i matematyki, a uczniowie klasy 2b wraz z panią Iwoną Jantą doskonalili swoje matematyczne kompetencje. Wkrótce następny naukowy weekend!

 
Stała wspólpraca z Studenckim Kołem Naukowym Progress PDF Drukuj Email

19Studenckie Koło Naukowe Progress działające przy Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Łódzkiego zaproponowało nam stałą współpracę. Studenci wydają własne czasopismo o tematyce ekonomicznej "Forward", które będzie przez nas stale prenumerowane. Pierwszy zamówiony przez nas numer czasopisma dostępny jest w sali nr 40 i można go wypożyczać (oczywiście bezpłatnie). Magazyn skierowany jest do uczniów interesujących się ekonomią i prawem lub planujących wybrać takie kierunki studiów. W bieżącym numerze można przeczytać o trendach rozwoju polskiej branży reklamy, innowacyjnych modelach biznesowych, negatywnych skutkach udostępniania danych osobowych oraz o prawnych aspektach wykonywania zabiegów estetycznych. Część artykułów jest w języku angielskim, dla tych którzy chcieliby poćwiczyć umiejętności językowe. Serdecznie zachęcamy do lektury.

 
Zajęcia profilaktyczne dotyczące zagrożeń wynikających z uzależnień PDF Drukuj Email

18W dniu 20 listopada uczniowie klas pierwszych brali udział w zajęciach profilaktycznych dotyczących zagrożeń wynikających z uzależnień. Najpierw odbyło się krótkie wprowadzenie przewodniczącej szkoły Aleksandry Woźniak, która opowiedziała o tym, na jakie zagrożenia narażeni są młodzi ludzie we współczesnym świecie.

Więcej…
 
Podaruj dzieciom uśmiech!!! PDF Drukuj Email

15Podaruj dzieciom uśmiech!!!

Zaczynamy naszą wielką świąteczną akcję, która potrwa do 5 grudnia 2018r. Sprawcie razem z nami, żeby każde dziecko chore na raka z oddziału onkologii ŚCO w Kielcach dostało na Święta Bożego Narodzenia piękny prezent. Podarujmy maluchom pluszaka, grę planszową, klocki,kredki i bloki do malowania, plastelinę, książkę itp., które oderwą ich myśli od choroby!

Więcej…
 


Slideshow by phatfusion
Design by Next Level Design Lizenztyp CC

-:)Yeti-Kolos(:-