I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej
Witamy serdecznie
Świętokrzyski Matematyczny Maraton Maturalny- etap powiatowy PDF Drukuj Email

10Dnia 16.11.2018 w Zespole Szkół Techniczno-Mechatronicznych w Skarżysku odbył się Świętokrzyski Matematyczny Maraton Maturalny- etap powiatowy, nad którym honorowy patronat objął Starosta Skarżyski Jerzy Żmijewski. Celem konkursu jest przede wszystkim popularyzowanie wiedzy matematycznej oraz rozwijanie zainteresowań matematycznych i przełamywanie stereotypów, że matematyka jest tylko dla wybranych.

Więcej…
 
Program szkolnej edukacji audiowizualnej "Świętokrzyskiej Akademii Filmowej" w Kielcach. PDF Drukuj Email

915 listopada młodzież naszego liceum wraz z opiekunem, panią Beatą Frączkiewicz, wzięła udział w pierwszym z cyklu spotkań edukacyjnych, organizowanych w ramach autorskiego programu szkolnej edukacji audiowizualnej "Świętokrzyskiej Akademii Filmowej" w Kielcach. Celem programu jest podniesienie kompetencji audiowizualnych młodych odbiorców tekstów kultury i zobrazowanie problemów współczesnego świata.

Więcej…
 
,,Droga do niepodległości w latach 1914-1918" PDF Drukuj Email

814 listopada w związku z obchodami 100-lecia niepodległości odbył się konkurs historyczny pt. . I miejsce zajęła Agnieszka Głuch z kl 1f, II Ada Ruszkowska z 1a, III miejsce Dominik Flantowicz z kl 1b. Konkurs przygotowali p. Iwona Janta, p. Gabriela Stępień-Janicka, p. Magdalena Zabiegło i p. Sławomir Siudek.

 
"Osada Kamienna u progu Niepodległości" PDF Drukuj Email

7Nasza uczennica Bernadetta Wiącek wśród wyróżnionych w konkursie "Osada Kamienna u progu Niepodległości" Z okazji 100. lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Konkurs organizowali: Polskie Towarzystwo Historyczne Oddział w Skarżysku-Kamiennej, I Liceum Ogólnokształcące im. J. Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej i Skarżyskie Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się na dorocznej sesji PTH w Skarżysku-Kam. 9 listopada.

 
Mecz piłki nożnej nauczycieli PDF Drukuj Email

6W piątek, 9 listopada, na boisku przy Zespole Szkół Technicznych w Skarżysku - Kamiennej odbył się mecz piłki nożnej nauczycieli, pedagodzy z powiatu zmierzyli się z nauczycielami z miasta. Nauczyciele powiatowi wygrali 14:3. Wśród zawodników nasz kolega i nauczyciel Robert Frączkiewicz, który strzelił 6 bramek!!!

 
Treningi pływania PDF Drukuj Email

5Nasi uczniowie zaczęli pod okiem Pani Dyrektor Martyny Maćkowiak treningi pływania. Zajęcia są w soboty. Jeśli jesteś uczniem klasy 8 lub 3 klasy gimnazjum, wybierasz się do ERBLA i chciałbyś trenować pływanie z nami zapraszamy!

 


Slideshow by phatfusion
Design by Next Level Design Lizenztyp CC

-:)Yeti-Kolos(:-