I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Skarżysku-Kamiennej
Witamy serdecznie
Kandydaci do Samorządu Uczniowskiego PDF Drukuj Email

 W tym roku szkolnym do Samorządu Uczniowskiego kandydują następujące osoby:

1b -Figarska Blanka, Janczyk Maja
1c -Dall Ara Federica, Kraska Bartłomiej, Pajek Kornel
1e -Rzeźnik Szymon
1f -Szymkiewicz Iga
2a -Młynarczyk Bartosz
2b -Maślikowski Dominik, Sielski Mikołaj
2c -Szczygieł Krystian
2f -Okła Michalina

 
Sesja Młodzieżowej Rady Miasta PDF Drukuj Email

02   W czwartek 19 października, odbyła się inauguracyjna sesja Młodzieżowej Rady Miasta II kadencji. Radni odebrali zaświadczenia o ich wyborze, złożyli ślubowanie, a następnie wybrali przewodniczącego, wiceprzewodniczącego i sekretarza. Uczennica klasy 2f Julia Maciejczyk stanęła na czele Młodzieżowej Rady Miasta. Uczeń klasy 2b Karol Szapsza został Sekretarzem Rady. W skład Młodzieżowej Rady Miasta weszli również: Krystian Szczygieł, Jakub Ludew i Blanka Figarska.
Serdecznie gratulujemy.

 
TARNOWSKIE GÓRY W 3D PDF Drukuj Email

PA090040   W dniach 9-10.10.2017 odbyła się wycieczka klasy 3D do Tarnowskich Gór. Główną atrakcją wycieczki było zwiedzanie Kopalni Srebra wraz z multimedialnym muzeum górnictwa kruszcowego. Cała kopalnia znajduję się 40m pod powierzchnią ziemi ,panuje w niej stała temperatura, która wynosi 10C.
W muzeum  zorganizowana była prezentacja, ukazująca dawną pracę górników, z której dowiedzieć się było można wielu ciekawych informacji przekazanych przy użyciu nowoczesnych technologii. Mogliśmy również zobaczyć stare narzędzia oraz akcesoria górników z tamtych czasów. Zaraz po prezentacji zostaliśmy oprowadzeni przez przewodnika po poszczególnych częściach kopalni. Tu mieliśmy okazje zobaczyć,  a raczej wyobrazić sobie, jak ciężką pracę i w jakich warunkach musieli wykonywać górnicy.
Następną atrakcją było zwiedzanie sztolni Czarnego Pstrąga, gdzie odbył się spływ łodziami(ok.600m)pomiędzy szybami EWA i SYLWESTER. Po wszystkich atrakcjach wróciliśmy do kopalni srebra, gdzie w restauracji czekał na nas gorący posiłek. Następnie zakwaterowaliśmy się w Ośrodku Jeździeckim w Zbrosławicach. Następnego dnia po zjedzeniu śniadania udaliśmy się do centrum handlowego w Bytomiu, gdzie kolejnymi atrakcjami były paintball laserowy,labirynt laserowy oraz escape room.Były to gry zespołowe, w których wykorzystuje się sprawność fizyczną, jak i intelekt. Podczas całej wycieczki nasza klasa zintegrowała się, spędziła miło czas oraz dowiedziała się wielu ciekawostek.

Wkrótce fotografie w galerii

 
Dwujęzyczne Świętokrzyskie PDF Drukuj Email

   fotkaDzięki inicjatywie Pani dyrektor Martyny Maćkowiak, I L.O. im. J. Słowackiego w Skarżysku – Kamiennej przystąpiło do projektu „Dwujęzyczne Świętokrzyskie”. Projekt realizowany jest przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego i ma na celu zwiększenie motywacji młodzieży do nauki języka angielskiego.
W dniu 12 września 2017 w I L.O. odbyły się pierwsze warsztaty prowadzone przez Pana Andrzeja Łukasika oraz Pana Roberta Cassettari. Warsztaty w całości były prowadzone w języku angielskim. Wzięło w nich udział około 30 uczniów, którzy z wielkim zainteresowaniem słuchali prezentacji.
Pan Andrzej Łukasik, doradca marszałka województwa świętokrzyskiego do spraw międzynarodowych oraz koordynator projektu, mówił o tym jak ważna jest znajomość języków obcych w dzisiejszym świecie oraz o tym jak cenne są osoby posługujące się kilkoma językami. W swojej prezentacji o słynnych poliglotach przybliżył między innymi sylwetkę Josepha Conrada, angielskiego pisarza polskiego pochodzenia, którego perfekcja w posługiwaniu się językiem angielskim pozwoliła mu na pisanie powieści w tym języku.
Natomiast Pan Robert Cassettari, nauczyciel języka angielskiego z Australii, w humorystyczny sposób przedstawił informacje o największych miastach Australii, zróżnicowanym klimacie i zamieszkujących ten kontynent zwierzętach. Zaprezentował również australijską odmianę języka angielskiego, która opiera się na języku brytyjskim ze znacznymi naleciałościami odmiany amerykańskiej.

Fotografie w galerii

 
UDZIAŁ W III MIĘDZYNARODOWYM TURNIEJU KARATE 2017 – TŁUMACZENIA JĘZYKOWE PDF Drukuj Email

   received 1404267259685814CHCĘ W SPOSÓB SZCZEGÓLNY PODZIĘKOWAĆ DWÓM UCZENNICOM - PATRYCJI OCIAS I MAŁGORZACIE SAWINIE ZA WSPÓŁPRACĘ I ZAANGAŻOWANIE W TŁUMACZENIE PRZEMÓWIEŃ NA JĘZYK ROSYJSKI I ANGIELSKI DLA GOŚCI I UCZESTNIKÓW PRZYBYŁYCH Z ROSJI I UKRAINY NA III Międzynarodowy Turniej Karate Kyokushin, ORGANIZOWANY W NASZYM MIEŚCIE – 7 PAŹDZIERNIKA 2017 ROKU.  

                                                                                                                                           Katarzyna Dekarczyk 

 
Ważne projekty edukacyjne PDF Drukuj Email

   W ubiegłym roku szkolnym dwaj nasi uczniowie zrealizowali bardzo ciekawe i ważne projekty edukacyjne z zakresu historii lokalnej. To prace Jakuba Ciesielskiego z 2a i Jakuba Goździka z 3a.

Czytaj "Poszedł na ryby! Historia pewnego patrioty", "BYŁ SOBIE CZOŁG "

 


Slideshow by phatfusion
Design by Next Level Design Lizenztyp CC

-:)Yeti-Kolos(:-